top of page

WORKSHOP INTUITÍVNE TELO
S LÍVIOU BALÁŽOVOU MM A ZEBASTIÁNOM M. MARÍN

1.-2.októbra 2022
v Divadle K, Palackého 5, Bratislava

IMG_9604-2.JPG

foto: Adrián Coto

Koncepcia workshopu:

Intuitívne telo je pohybová prax, ktorá vychádza z predpokladu, že každý máme intuíciu, ktorá je definovaná ako schopnosť bezdôvodne získavať a ukladať nové vedomosti. To znamená, že sa učí aj tá najinštinktívnejšia a najhlbšia časť nášho tela. Pokiaľ je pravda, že sa učíme podvedome, najlepšie je napomáhať spoločnému tréningu s telom, a tým podporovať aj podvedomé procesy zhromažďovania cenných informácií, rovnako ako rozvoj viac relevantných reakcií na stimuly, ktorým sme vystavený každý deň. Workshop sa koná v hravom prostredí plnom situácií vyžadujúcich reakciu na danú akciu, v ktorom sa pre rozvoj osobných schopností využívajú nástroje ako reflexy, presnosť, spojenie s centrom tela, schopnosť reagovať na niekoľko stimulov naraz, udržiavanie pokoja v chaotickom prostredí, rozvoj potlačovaných zmyslov a využívanie predstavivosti.
 

Ciele workshopu:
Zlepšiť fyzické a tvorivé schopnosti. Získať autentickú propriocepciu (vnímanie polohy a pohybu vlastného tela) a znížiť riziko zranení spôsobených stresom a zbytočným zaťažovaním svalových skupín. Poskytnúť kreatívne nástroje na udržanie pozornosti a zrelaxovania zároveň. Porozumieť, že sústredenie neznamená stres a zrelaxovanie neznamená neprítomnosť akcie.


Trvanie workshopu: obidva dni: 10.00-13.00 a 15.00-18.00 (13.00-15.00 obedná pauza)

Kde: Divadlo K, Palackého 5, Bratislava

Pre koho: performeri, herci, tanečníci, študenti umeleckých škôl a široká verejnosť so záujmom o pohyb a telo

Účastnícky poplatok: 60€, Early bird: 50€ (do 22.9.2022)

Prihlášky posielajte na info@divadlok.sk.

 

O lektoroch:
Colectivo Priekopník Veverička vzniklo v roku 2015 so zakladajúcimi členmi Slovenkou Líviou Balážovou MM a Kostaričanom Zebastiánom Mendéz Marín. Výsledkom bolo nevyhnutné umelecké spojenie, ktoré sa začalo v prestížnom umeleckom telese Ultima Vez pod vedením Wima Vandekybusa, kde sa stretli ako interpreti reprodukcie legendárneho debutového predstavenia s názvom What the body does not remember.

Budujeme umelecké procesy založené na hrách slúžiacich ako kreatívny nástroj na prelomenie stereotypných vízií performerov a divákov v scénickom akte. Posúvame hranice našej umeleckej tvorby, obchádzame akademické poučky a uprednostňujeme ľudské princípy: empatia, rešpekt a konsenzus ako udávajúce faktory pre oslavu krásy v rozmanitosti.

Lívia Balážová MM

  • VZDELANIE: Konzervatórium J.L.Bellu Banská Bystrica (Slovensko), SEAD (Rakúsko), P.A.R.T.S. (Belgicko)

  • VÝZNAMNÉ PROJEKTY: 3x20 Ženy/Čin / Divadlo Štúdio Tanca, Millennial Magic Mirror / MimoOs, Speak low if you speak love / Ultima Vez

Zebastián Méndez Marín

  • VZDELANIE Konzervatórium El Barco (Kostarika)

  • VÝZNAMNÉ PROJEKTY: EU.GENUS / Med a prach, What the body does not remember / Ultima Vez, Rara y Kyon / Jimmy Ortiz, 4pelos/losdenmedium 

Obaja sa podelili o svoje pohybovo-kreatívne workshopy v Nemecku, Belgicku, Kanade, Čile, Kostarike, na Slovensku, v Španielsku, Guatemale, Maďarsku, Mexiku, Nikarague, Paname, New Yorku, Portugalsku, Českej republike a v Rusku.

Viac informácií o lektoroch: colectivopriekopnikvevericka 

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Fond je hlavným partnerom podujatia.

FPU_logo_WEB.png
bottom of page