top of page

WORKSHOP
TRANSFORMÁCIA TELA - OD ŽIVÉHO K NEŽIVÉMU

S ROBOM SUCHÝM

23.-25. júna 2023
v Divadle K, Palackého 5, Bratislava

IMG_20190901_203128_220.jpg

Ako môžem transformovať svoje telo, aby som bol schopný performovať ako neživý objekt / neživá bytosť? Pohybový workshop ovplyvnený praxou a skúsenosťou s technikami a filozofiou Butoh, mindfulness meditácie, pohybového herectva a tanečnej improvizácie.

Workshop bude rozdelený do troch dní po štyri hodiny. 

Okruhy tém na jednotlivé časové bloky:


Deň 1: Využitie meditácie na hlbšie spojenie sa s prirodzenými pohybovými tendenciami v nás. Týmto prepojením zistíme, že inteligencia nášho tela má možnosť informovať našu tvorivú činnosť.
 
Deň 2: 
Cez vnemové vnímanie okolitého sveta budeme objavovať premeny tela na neživý objekt. Ako sústredením sa na zrak, čuch a dotyk zmeníme polohu nášho tela.
 

Deň 3: Použitím cvičení a filozofie Butoh budeme pozerať na možnosti deformácie tela, aby sme dosiahli finálnu premenu od živého tela k neživému objektu.

O lektorovi

Róbert Suchý vyštudoval bakalárske štúdium na Dance and movement studies na University of Derby a magisterské štúdium na Trinity Laban. Je držiteľom certifikátu Mindfulness meditation teacher. Pôsobil ako hosťujúci lektor na University of Derby. Ako performer tancoval a hýbal sa napriklad pre MCDC, Transition Dance Company ale aj seriály Hra o tróny, Prstene moci, The Frankenstein Chronicles. Vlastnú tvorbu predstavil aj na International Butoh festival Amsterdam a na 20. výročí Butohu v Londýne. Žije a pôsobí v Londýne.

Kde: Divadlo K, Palackého 5, Bratislava

Harmonogram: Pia: 16 - 20.00, So a Ne: 10 - 14.00

Pre koho: Workshop je určený pre performerov, skúsených moverov, študentov herectva alebo tanca, ale aj každého, kto má záujem hlbšie spoznať sám seba. 

Účastnícky poplatok: 90 €, zvýhodnená cena s prihlásením do 16.6.2023: 75 €

Prihlášky posielajte na info@divadlok.sk

bottom of page