top of page

Pamäť miesta

Autorská inscenácia na pomedzí performancie a inštalácie mapuje minulé, súčasné aj budúce príbehy budovy bývalej Základnej školy Jesenského priamo v jej vnútri.

Kapacita na predstavenie bola naplnená.
Pozrieť iné termíny.

Čas a miesto

20. 5. 2024, 19:00

Bratislava, Palackého 5, 811 02 Bratislava-Staré Mesto, Slovakia

O predstavení

Autorská inscenácia Pamäť miesta mapuje minulé, súčasné aj budúce príbehy budovy bývalej Základnej školy Jesenského priamo v jej vnútri.

Zážitok občas pripomínajúci návštevu múzea sa prelína s performanciami s nájdenými objektami a s fragmentami spomienok ľudí, ktorí budovu zažili ako základnú či umeleckú školu, koncertný klub alebo nezávislé divadlo. Inscenácia tak osciluje medzi performanciou a inštaláciou.

Skúma tajomný trojuholník človek – priestor – pamäť. Všíma si, ako sa človek a prostredie vzájomne premieňajú v nekonečnom slede reťazových reakcií. Zaoberá sa subjektívnosťou a selektívnosťou pamäte. Objavuje jej slepé miesta. Balansuje na tenkej hranici medzi dokumentom a fikciou.

Inscenačný tím:

Réžia: Mária Piatriková Dramaturgia: Jozef Eduard Masarik, Stanislav Piatrik, Mária Piatriková, Tatiana Šeliga Inštalácie: Jozef Eduard Masarik, Stanislav Piatrik, Tatiana Šeliga Kostýmy: Tatiana Šeliga Choreografia: Róbert Suchý Hudba: Alžbeta Malovcová Performer/ky: Juliana Denci, Zuzana Garaiová, Alex Mihalík, Emma Tomková Produkcia: Mária Piatriková, Alexandra Babiaková

Vstupenky predpredaj, 10€: https://goout.net/pamat-miesta/ezjgfvh/ na mieste: 13€ (v hotovosti)

Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Nadácia mesta Bratislavy. Za podporu ďakujeme aj našim partnerom: tlačiarni Anwell, platforme Goout, kvetinárstvu Kvetináreň a vinárstvu Stevino.

Share This Event

bottom of page