top of page

Nefotografie v galérii FOR MAAT v Trenčíne

Čas a miesto

02. 12. 2023, 18:00

Galéria FOR MAAT, Staničná 3, 911 05 Trenčín-Zlatovce, Slovakia

O predstavení

Nefotografie sú autorská inscenácia na pomedzí performancie a inštalácie. Inovatívne pracuje s predlohou, ktorú vytvorili texty 50 slovenských fotografov o ich nezachytených záberoch, konceptoch obrazu a antiobrazu. Reakciou na ne vznikla inscenácia s princípmi vrstvenia, paralelných dejov a individuálnej dramaturgie diváka. Spomienky fotografov ako aj odkazy na ich tvorbu prepisujú performeri do akcie, v ktorej sa objavujú a vzápätí miznú. Diváci sa ocitajú v priestore pomyselného laboratória, v ktorom performeri pracujú s materiálom, rozbíjajú ho a vzápätí nanovo komponujú. Skúmajú hranice fotografického média bez použitia fotografie.

Súčasťou podujatia je výstava zozbieraných textov slovenských fotografov. Po predstavení sa uskutoční diskusia s tvorcami a zapojenými fotografmi, ktorí pôsobia v Trenčíne: Jana Gombiková, Peter Marek a Veronika M. Markovičová.

Vstupné: 10e rezervácie na info@formaat.sk

Inscenačný tím: performeri: Zuzana Garaiová, Alex Mihalík, Tomáš Senko, Juliana Svítková koncept: Stanislav Piatrik a Mária Piatriková réžia, dramaturgia, produkcia: Mária Piatriková dramaturgická a pohybová asistencia: Lívia Balážová MM scénografia a kostýmy: Tatiana Šeliga hudba: Rastislav Dobšovič

Podujatie bolo podporené finančným príspevkom z Fondu LITA. Aktivity Divadla K a Galérie FOR MAAT z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. @LITA, autorská spoločnosť je hlavným partnerom podujatia.

Share This Event

bottom of page